Moderare.

Moderare.

Postby Eric » 29 Ian 2017, 20:17

Va salut!

Dupa cate ati observat, de ceva timp forumul are un administrator mai putin. Nu a fost decizia mea de a-l exclude, el singur si-a sters contul si toate posturile. Personal imi cer scuze fata de cei carora le-a raspuns si au ramas acum topicele doar cu intrebari.
Personal nu dispun de timpul necesar pentru a fi demn de aceasta functie, asa cum aveam in trecut cand postam zilnic.

Drept urmare, singura varianta la care ma pot gandi, este sa donez dreptul de administrare al SkodaToys.
Ce trebuie sa indeplineasca noul administrator:
- este posesor de Skoda;
- vine cu un plan de dezvoltare al forumului;
- isi alege singur membrii echipei de moderatori;
- sa cunoasca bine platforma de forum (phpbb) sau isi ia in echipa o alta persoana/persoane care au cunostiinte in domeniu;
- administratorul trebuie sa fie pe placul vostru, daca sunt mai multe persoane care se inscriu pentru acest lucru, se va face un Poll pe forum in care membrii vor alege administratorul dorit;
- functia de administrare se poate pierde numai la semnalarea voastra de abuz in serviciu sau orice alta administrare abuziva sau incorecta, nu deliberat de catre mine.

Daca aveti alte pareri/sugestii, nu va temeti sa va spuneti parerea.

Cu stima,
Eric
Eric
Administrator

Re: ANUNT IMPORTANT! Forumul are nevoie de un nou administra

Postby cainele84 » 30 Ian 2017, 01:20

Sincer sa fiu, o persoana demna de luat in seama pentru postul asta, si sunt sigur ca multa lume va fi de acord cu mine ar fi VDD-ul.
cainele84

Postby Laurwentiu_91 » 30 Ian 2017, 02:15

Si eu il sustin tot pe VDD
Laurwentiu_91

Postby Vali VDD » 30 Ian 2017, 11:07

Va multumesc pentru sustinere, dar din pacate au fost prea multe conflicte care m-au facut sa imi pierd interesul. Nu vreau sa-mi mai asum raspunderea ca apoi sa se sparga "oalele" in capul meu.
Objects in mirror appear... to be loosing
Vali VDD
Top Moderator

Postby Eric » 30 Ian 2017, 21:24

Din partea mea nu vor fi astfel de probleme.

Scrisesesi niste idei interesante intr-un post pe fb/.com in discutia de ieri, care mi-au parut interesante. Le poti rescrie, te rog?
Eric
Administrator

Postby AndreiJunior » 31 Ian 2017, 23:10

Si eu sunt de acord si cred ca e in asentimentul multora ca VDD sa fie noul admin. Eu sunt de parere ca daca avem pe cineva care se ocupa activ de forum, putem sa l readucem la viata asa cum era inainte! Prin forum ma refer cel mai mult la munca de atatia ani din spatele research-ului, la toate relatiile care s au legat intre noi si intre noi si motorsport in multe cazuri, si la familia aia care atunci cand venea vorba de o expozitie, primea 11-15 locuri. Zilele trecute citeam primele noastre posturi de cand personal aveam in jur de 14 ani si veneam la intalniri cu taicamiu sau cu autobuzu si stateam pana dimineata si ma fascinau ca unii oameni au masini cu suspensii reglabile si ecu uri remapate. Toata lumea se alerga cu toata lumea si nu depaseau multi 170 de cai, dar nu era asta problema. Sau cand la 17 ani am fost la expozitie la Romexpo si mi s au ars picioarele prin sandale de a inceput kkz ul sa rada de mine. A trebuit sa port sosete cu sandale apoi. :))) Sau cand numarul lui kkz de la masina era chiar kkz si cand Atzicu venea la intalniri sa ne ia doar bani:)) Sau cand primul meu drum cu masina in exterior a fost la intalnirea nationala la Snagov, la o zi dupa ce am luat permisu. Au trecut ani buni de atunci si multi dintre noi si le amintesc cu drag, cred ca e pacat de comunitate si de noi insine sa aruncam totul la gunoi. Deci VDD ule, hai sa lasam la o parte cuvintele care s au aruncat cu mai multi sau mai putini nervi si sa incercam sa facem ceva oke.
LE: Cei pe care nu i am mentionat nu o luati ca pe un diss. A fost ceva spontan:)))
AndreiJunior

Postby Vali VDD » 01 Feb 2017, 00:42

Eric, ideile scrise pe fb erau cele pe care eu si SXG le adusesem inainte sa ne retragem. Avand in vedere ce le forum nu mai era niciun fel de activitate si toata lumea este acum pe fb, ce vroiam noi sa facem era intr-adevar sa renuntam la forum, domain-ul sa-l folosim ca si pagina de prezentare (parca cei de la LowSociety au ceva de genul) unde sa fie o prezentare a ce inseamna SkodaToys, poze, evenimente, ceva gen cum era pagina de news si toata activitatea sa o trecem pe fb. Adica ceva gen ce a facut liviu cu grupul lui. Acolo sa vina lumea cu prezentari ale masinilor, acolo sa se posteze intalnirile etc. Si eu si sxg eram de parere ca folosind mai mult fb-ul puteam aduna mai multi oameni la intalniri, pentru ca asta e scopul cel mare, sa fim multi la intalniri.

Dar sincer acum deja situatia a devenit mult mai grea. 90% din cei care faceau parte din SkodaToys s-au mutat in alte cluburi sau chiar si-au facut alte cluburi.

Cum am zis si mai sus, eu nu mai sunt dispus sa-mi asum niciun fel de responsabilitate. Am trecut si printr-o perioada mai grea si chiar nu mai sunt in stare.
Vali VDD
Top Moderator

Postby the dog » 01 Feb 2017, 11:48

Eu am mai achizitionat un BMW si inca intru zilnic pe club cu toate ca nu postez intodeauna. Mai intru aproape zilnic pe un forum la care sunt membru din 2006 desi nu mai detin acea marca de masina si nici nu am prea curand de gand sa o cumpar.
Nu stiu ce s-a intamplat cu toti membrii mai vechi care odata erau sufletul acestui forum, nu stiu ce au avut de impartit poate din simplul fapt ca sunt din Iasi iar pe forum nu s-a postat absolut mai nimic. Cred ca ne defineste ca natie aceasta neunitate care se transmite din generatie in generatie, aceasta dezbinare care isi are samanta in fiecare dintre noi.
Sper sa treceti peste neintelegerile voastre si peste orgoliile ranite si sa incepem sa schimbam acea parte din ADN si sa o reprogramam sa fim uniti si sa lucram impreuna ca pasionati de masini fie ele Skode sau orice altceva...aici sau pe FB.
Cu stima, Stefan.
Ps. Iertati-mi postul cu scartaieli de vioara =))
the dog

Postby lucian.1950 » 01 Feb 2017, 12:52

Va spun eu ce s-a intimplat, ati imbatrinit dragilor, iar tinerii din ziua de azi sint deja imbatriniti si lipsiti de entuziasm ca sa nu fiu mai rau...din pacate asta este.
lucian.1950

Postby Vali VDD » 01 Feb 2017, 13:19

Cam ai dreptate Lucian.

Dar marea majoritate a userilor de pe forum s-au pierdut in momentul schimbarii formatului forumului. Si asta am vazut-o si auzit-o de foarte multe ori. Adica au venit foarte multi la mine la intalniri sa imi zica: Bah, eu nu mai intru ca nu imi place cum arata acum forumul, ca mi s-a sters topicul, mi s-au sters pozele etc.
Vali VDD
Top Moderator

Postby lucian.1950 » 02 Feb 2017, 09:54

Vali,
este si asta o cauza, dar eu cred totusi ca principala cauza este mentalitatea ultimei generatii, careia nu-i mai place sa surubareasca, sa vada ceva facut de propriile lor miini... generatie de consum.
Si oricum la toate forumurile este aceeasi situatie, a scazut entuziasmul peste tot . La mine inteleg ca e vorba de necazuri combinate cu virsta, dar la voi nu vroiam sa vad asta. Asta imi placea la voi, ca erati tineri si ,,nebuni,, - acum nu mai sinteti nici tineri nici ,,nebuni,, - din pacate.
Uite, ma gindesc la Eric de pilda, prima data cind l-am vazut era un pusti plin de vaselina virit cu totul sub capota unei masini... acum este domn patron, mereu zic sa-mi fac timp sa merg sa-i mai vad si pe el si pe Ciprian, dar sint sigur ca nu va mai fi murdar pe miini.
lucian.1950

Postby Eric » 19 Feb 2018, 12:23

M-am intors. Gratie voua, celor care inca mai intrati pe forum. Va multumesc!
Am fost anuntat de catre un membru din Craiova de prezenta botilor. “Si cand nimeni nu face nimic, toata lumea asteapta ca cineva sa faca ceva.”
Pacat ca acel cineva nu mai puteam fi decat eu. Liviu, dupa cum probabil ati aflat deja, s-a sters singur de pe forum din luna august 2016.

Am considerat ca nu sunt demn spiritual de a fi liderul acestei comunitati pentru ca am vandut Skoda.
Dar nici sa vad comunitatea cum se prabuseste nu-mi place... Asa ca m-am intors. Am planuri cu SkodaToys. Iar voua, celor care inca ati ramas activi, va multumesc inca o data!

Pentru inceput, vreau sa restructurez partea frontala a forumului pentru a fi mai usor de intuit cand cautam topice.
Eric
Administrator

Postby cainele84 » 19 Feb 2018, 12:37

Spor la treaba!! Stii foarte bine ca doar trebuie sa spui, si multa lume iti va sari in ajutor.
cainele84

Postby Laurwentiu_91 » 19 Feb 2018, 16:04

Bun venit Eric!!Ne bucuram ca am reusit sa te aducem printre forumistii care incearca sa tina forumul cat mai treaz si sa faca o noua promovare !Sa ai spor la treaba si cand ai nevoie de ajutor sa stii ca sunt destui de multi aici pe care te poti baza
Laurwentiu_91

Postby Eric » 19 Feb 2018, 17:37

Bine v-am regasit.
Mai mult vad si simt ca, comunitatea are nevoie de mine. Ma puteti ajuta pentru inceput sa-mi spuneti punctul vostru de vedere despre ceea ce aveti nevoie sa vedeti sau sa gasiti pe un forum.
Eric
Administrator

Postby iceman » 20 Feb 2018, 13:32

Bine ai revenit la conducere Eric si mult success.
Some people just need a hug ... around the neck ... with a rope
iceman
Moderator

Next

Return to Forum Stuffs